Vyhledávání

Elixír Mládí

Podle návodu pana Jana Hromady z Opavy jsme v redakci WM magazínu vyrobili přípravek, který nazval Elixír mládí.
Svůj preparát nazval elixírem mládí, a není se co divit. Díky němu a vitamínu C si totiž sám vyléčil plotýnky, spravil všechny zuby, zlikvidoval alergie, definitivně skoncoval schřipkou! A navíc se zdá, že Jan Hromada místo stárnutí mládne. Zmizely mu například všechny vrásky na čele!

Pro výrobu elixíru ,mládí potřebujete vitamín C a složku popsanou v následujícím videu. Video si můžete prohlédnout ZDE

Vše o vitamínu C si můžete přečíst v eknize , která je ke ztažení ZDARMA zde

Rozhovor s autorem knihy o vitamínu C si můžete poslechnout zde

Vitamín C je v práškový,  čistý bez škodlivých konzervačních látek.Je vhodné ho používať např.v zeleném, resp. bylinkovém čaji, tím se obohatí o potřebné minerály,stopové prvky,flavonoidy,...vitamín C je háklivý na okysličení.

 

Vitamín C můžete zakoupit zde

  
 
                            VITAMÍN C JAKO ANTIOXIDANT
 
  Vitamín C je velmi účinným antioxidantem, který chráni jiné antioxidanty jako je například vitamín E. Buňky mozku a míchy často trpí působením volných radikálů, ale      vitamín C v dostatočném množství je dokáže ochránit. Jako blokátor volných radikálů však účinkuje ješte lépe, když je v kombinaci s bioflavonoidy. Organizmus vitamín C  potřebuje, a přestože si ho nedokáže samostatně vyrobit, měli bysme ho našemu organismu pravidelně dodávat.
 
 Další důležité úlohy vitamínu C
 Vitamín C v našem organismu plní ještě jiné velké úlohy: stabilizujei imunitu a stabilizuje psychiku.
 
  Vitamín C s některými minerály nás ochraňuje před zvýšeným cholesterolem a zároveň jeho ukladaním na stěny cév.To znamená, že jeho pravidelným užívaním 1-3 g    denně si můžeme odstránit problémy s tlakem. Nedostatek vitamínu C  oslabuje stěnu cév /žíl/. Proto, aby vlivem tlaku krve nepraskla ,resp.se na ní neudělala dírka-  vytvořil moudře náš organismus sekundární ochranu, která spočívá hlavně v nanášaní potřebné vrstvy cholesterolu na nepružnou-podvyživenou cévu.
 
 Lidé,  kteří mají, nebo se chtějí vyhnout problémů  s cévami /infarkty, křečové žíly, porážky/ doporučuji užívať vit.C s koloidnými, resp. schindeleho minerály.
 
 Kyselina ascorbová,vit.C nás může i takovým to způsobem chránit před nejrozšířenějšími kardiovaskulárními onemocněními.
 
 Pode většiny studií vyšší dávky vit.C hlavně podávané injekční formou /okolo 30 000 mg denně/ jsou účinným prostředkem na léčení rakoviny. Vitamín c je toxický pro  rakovinné buňky, pomáha výrazně snižovat hladinu těžkých kovů např. olova, hlavně u kuřáků.
 Vitamín C je také součástí kolagenních vláken, kůže, kloubů, chrupavek, všech pojivových tkaní,...sportovci i lidé s pravidelnou zátěží by neměli snížit spotřebu  tohto  mocného antioxidantu pod 1 g denně.
 
 Vyzkoušejte si například po alkoholovém večírku dát nárazovou dávku kvalitního vitamínu C v průběhu několika minut a vaše hlava bude opět jasná. Vitamín C totiž  stabilizuje mozkové funkce a je ideálním osvěžovačem našeho duševního stavu.
 
 Nebo si například vzpomeneme na svůj poslední vášnivý výbuch citů, agrese, zoufalství a roštílení. Každý takový to projev stojí naše tělo až 300 mg vitamínu C, proto je  nutné jeho hladinu ihned doplnit. Kromě toho vitamín C spevňuje a vyhlazuje všetky stěny cév v našem těle. Působením vitamínu C se stahují křečové žily a  hemoroidy,  mizí vrásky a záhyby, zpevňují se dásně a zubní lůžko. Vitamín C taky umožňuje produkci hormónů, ktoré spalují tuky.
 
 Můžeme ho tedy označt za faktor číslo jedna pro štíhlost. Kromě jiného pomáhá v případě onemocnění vírových, bakteriálních a jiných - dna, revmatismus, srdeční  onemocnění, dvanástnikové vředy, zápal plic, zánět mozkových blán, tuberkulóza, zánět středního ucha, prostaty, mandlí, oční infekce a mnoho dalších.
 POZOR! Kuřáci by měli přijímat zvýšené množství viamínu C, pretože jedna cigareta dokáže v těle zničtť až 100 mg vitamínu C. Takže by měli přísun vitamínu C upravit  podle počtu vykouřených cigaret.
 
 V tomto případě se však nemůžeme spolehnout jen na konzumaci čerstvého ovoce a zeleniny. Vegetace země je totiž nesmírně poškozená civilizačními vlivy a v  půdě je  již tak málo minerálních a stopových prvků, že ani syrový přírodní produkt není schopný poskytnout potřebné denní množství vitamínu C. I kdyby jsme takovou to  zeleninu  a ovoce bohaté na vitamín C měli, je nesmírně důležité vědět, že například v pomeranči vitamín C po krátkem čase prudce klesá. Taky v jablku, které přišlo na trh  po  dvou měsících cestovaní, obsah vitamínu C klesl o 2/3. No a zelenina je na tom ješte hůř. V ní totiž po několika dnech klesá obsah vitamínu C až na nulu! 
 
 Častokrát však zeleninu tepelně upravujeme a možná si při tom neuvědomujeme, že vitamín C se ztrácí v páře a vařením úplně zaniká. U zmrazených potravin dělá ztráta  až 90% během první hodiny rozmrazovaní. Proto je nutné vkládat zmrazené potraviny přímo do vroucí vody nebo oleje na pánvi. 
 
 Vitamín C proti astma
 Obdivuhodné imunitní vlastnosti vitamínu C dokážou pomoci i astmatikům, kteří trpí nedostatkem tohoto vitamínu v krvi, také chybí i v bílých krvinkách, speciálně v  lymfocytech. Už příjem 1 000 mg vitamínu C denně může zmírnit bronchiální astma.
 Vitamín C má i antihistamínový, protizánětlivý a antialergický účinek.
 
 Nebezpečí při výkonnostním sportu
 Do popředí vystupují volné radikály i při namáhavém sportování. Čím víc kyslíku přijmeme a spotřebujeme, o to víc agresívních molekul kyslíku se všude snaží, aby něco  zoxidoval. Například při maratónu často nestačí ani obrovské zásoby vitamínu C. Proto výkonnostní sportovci, jako např. cyklisti, dostávají nezřídka zánět horních dýchacích  cest.
 Molekula vitamínu C působí v imunitním systému různym spůsobem: jednou aktívně bojuje proti vírům a baktériím, jindy má čistě ochrannou funkci. Vitamín C zvyšuje  koncentráci látek, které se vytvářejí v těle na boj s nebezpečnými viry.
 
 Dávkovaní
 Vitamín C není jedovatý. I když jeho dávku zvýšime, v průběhu 24 hodin je nadbytečné množství vyloučené močí. Ale tento vyloučený vit.C, nebyl taky pro naše tělo  zbytečný: před tím, než se ho  náš organismus zbavil ho použil na likvidaci volných radikálů, na naši ochranu. Vitamín C je vhodné užívat po jídle  /nebo i přímo v něm /,  protože na lačno může spůsobit mírný průjem. Najvětši koncentrace vitamínu C je v tkanivu dvě až tři hodiny po užití. Pokud užívame vitamín C pravidelně, jsme  dostatečně  chránění před rýmou a nachlazením. V případě, že se i přesto nachladíme, pak byla denní dávka nedostatečná. Proto je í třeba zvýšit. Vitamín C je  nejúčinněší, pokud se nasadí hned při prvních příznacích nastydnutí. Čím později se však nasadí, tím je potřebná dávka vyšší. Při infekcích a onemocněních roste jeho  potřeba dvacetkrát až čtyřicetkrát než u zdravého člověka.
 I když je o vitamínu C dostatek  informacíí, doufam, že i po těch to pár řádcích jsme si všichni uvědomili, jak je pro naše tělo nesmírně důležitý. 
 
 Recept na zvýšení účinnosti působení vitamínu C:
 1/4 až 1/2 moka lžičky vitamínu C+1 čajová lžička medu+1 odměrka schindeleho minerálů, nebo studeného výluhu z bylinek.
 
 Netradiční recept na aplikaci vitamínu C prostředníctvím koupelí.
 Tento spůsob může do určité míry nahradit podávaní vitamínu C přímo do žily.
 - 50-100 g bylin ( pupava, kopřiva, vojtěška, řepík, meduňka, ...resp.jiné podle vlastní potřeby).
 Z těchto bylin připravte studený výluh (namočeni bylín ve vodě do 40-45 stupňů po dobu 2-4hodín).
 Tímto spůsobem dokáže lidský organismus absorbovat a využit prostřednictvím kůže kys. askorbovou v rozmezí 90-95%. Výše využití zavisí od více faktorů, např.:vhodnost  bylinného výluhu, množství vitamínu C, teplota vody, délka koupele,..
 -10 až 20 g vitamínu C (začít s nižší dávkou), dobře ho rozpusťte v připraveném výluhu.
 -teplota vody ve vaně by měla být cca 39-40 stupňů. Délka koupele 15-20minut, max.30minut.
 
 Pokud koupel provádíte v nádobě z umělé hmnoty (lavor), pak stačí pro aplikaci 1/3 vitamínu C, resp.bylinek.
 
 Dávkovaní: 1-3 moka (kávové) lžičky denně
                 1moka lžička=1g
 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.